Kapitola 12/19

5. května 2009 v 21:13 | Arvari |  Náhradní bydlení
Ehm, jo. Sice mi to zase trvalo, ale... Tak co chtěl Jann říct tím, že Christus se za svou bisexualitu nestydí?


Jo, tak tohle chtěl říct. Chtěl říct: "Pojď sem, Matthau, skoč mi na lep, pojď za mnou až do mojí ložnice a prošoustáme noc!"
Parchant jeden úchylnej. Nechal mě jít spát v pět! V PĚT RÁNO! A to jsme v tom obýváku skončili sotva v JEDENÁCT! Bože, nevím, jak mě dokázal udržet tak dlouho vzhůru a provozuschopnýho, ačkoliv na druhou stranu, on by si tu svou pusinku měl nechat patentovat jako perfektní náhražku viagry...
Jenže teď jsem spal sotva čtyři hodinky, když mě vzbudil zvonek u dveří. Zaklel jsem a otočil se na druhý bok, snad v naději, že ten člověk na chodbě si uvědomí, že přišel v zatraceně nekřesťanskou hodinu, a zase zmizí. Začal jsem zase usínat...
Když vtom jsem byl probuzen znova, tentokrát důkladným šťouchancem do zad.
Zabručel jsem.
"Mattíku, jdi otevřít," uslyšel jsem. "Nemůžu při tom drnčení spát."
"Ať je to kdokoliv, nakonec odejde," zívl jsem. "Jen chvíli vydrž..."
"Ale to přestanu bejt unavenej!" postěžoval si Jann. "A když přestanu bejt unavenej, budeš mě muset zase unavit, což by znamenalo..."
Nemusel ani domluvit, aby mě přiměl vyskočit z postele a vyrazit z pokoje.
"Nezapomeň si vzít prádlo!" křikl, když už jsem skoro stál u hlavních dveří.
Zděšeně jsem se podíval směrem dolů. Sakra!
Vběhl jsem do své ložnice, popadl první černé trenýrky, které jsem našel, nasoukal jsem se do nich a vrátil se ke dveřím. Cestou se mi podařilo nakopnout botník, pročež poslední metr a půl jsem zdolal hopkaje.
Otevřel jsem.
Moje oči obdržely od mozku příkaz k zamrkání, který ihned provedly.
Zíral jsem na vysokou blonďatou ženu, oblečenou v růžových kalhotách a černé kožené bundě. Zářivě se na mě usmívala.
"Mami," kuňkl jsem.
"Matthau!" rozpřáhla ruce, objala mě a vtiskla mi polibek na každou tvář. "Proboha, snad tě nebudím! Ještě jsi spal?"
"Tak trochu podřimoval..." usmál jsem se nervózně.
Už včera jsem si říkal, že je to blbej nápad, volat jí. Teď se to potvrzovalo.
"Snad tě zas ten tvůj podnájemník nerušil svým dováděním!" zhrozila se.
"Rušil. Do pěti do rána..."
"Proboha. No to je strašné. Jukka mi říkal, že když tu včera nocoval, vůbec se nevyspal, ale nečekala jsem, že to bude až tak strašné... Matti, co je ti?"
"N-nic!" vykuckal jsem. Nic, mami. Jen jsem se při pomyšlení na svého bratra málem udusil vlastní slinou. To víš, to je život... Díky bohu, že myšlenky nejsou slyšet.
"Broučku, jen jsem tě přišla zkontrolovat..." oznamovala máma, zatímco se svými podpatky ťukala do kuchyně, přímo po Minnině milované podlaze. Brzy budu zavražděn. "Včera jsi zněl tak zvláštně, Matthau, tak ustaraně, skoro USTRAŠENĚ, řekla bych. Měl jsi říct, že máš problémy s tím klukem, co tu u tebe bydlí... Jukka mi říkal, že spolu vy dva právě nevycházíte, ale uznej, je to chudák, nemůžeš ho týden nechat někde na ulici, a Jukka u sebe přeci jen nemá tolik místa jako ty... Víš, že by to tu potřebovalo vymalovat? Vážně nutně. Matti, co je to s tebou? Jsi hrozně vytřeštěný."
"To nic, mami..." řekl jsem tichoulince.
Nic. V pohodě. Jen mi to připomínej. Připomínej mi, že můj bisexuální a psychicky silně narušený bratr, který kdyby si za to nechával platit, je teď milionářem, mi do bytu nastrčil ne teplého, ale přímo VAŘÍCÍHO a sexem posedlého devianta, který se ve chvíli, kdy mu hrozí, že nebude mít minimálně sedm pohlavních styků za den, stává pro své nevinné okolí kriticky nebezpečným, v důsledku čehož JÁ nebudu schopen mít pohlavní styk minimálně celý další měsíc! V pohodě. Já už se s tím fakt srovnávám.
"Nejspíš by sis měl jít lehnout," konstatovala máma. "Vážně, Matti. Jdi do postele, lehni si, prospi se... Se mnou si nedělej starosti. Udělám si na tvém espressovači ranní kávu, ano? A myslíš, že se tu najde i něco k snídani? Matti? No dobře, běž si lehnout. Já už se tu porozhlédnu sama..."
Odešel jsem.
Bože, proč jsi mě jen nechal takhle krutě zapomenout. Proč jsi mě nenechal včas si UVĚDOMIT, že moje máma je něco jako Kristian po odečtení posedlosti sexem a přičtení spisovné mluvy?
Já věděl, že brácha to svoje šílenství nezdědil po tátovi...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Viileä Viileä | 5. května 2009 v 21:18 | Reagovat

Kouzelný :D Chudáčku Matti... Zvlášť ten poslední odstavec je naprosto dokonalej. Poslední dva.. Hm...nač troškařit? Celý je to DOKONALÝ :D

2 Glendora666 Glendora666 | 5. května 2009 v 21:45 | Reagovat

pani mikkonenova sa mi veelmi paci :D uzasna je :D

3 Alexis Alexis | Web | 6. května 2009 v 11:25 | Reagovat

Proč jsi mě nenechal včas si UVĚDOMIT, že moje máma je něco jako Kristian po odečtení posedlosti sexem a přičtení spisovné mluvy?

tohle se mi líbit!

A jinak je to dokonalé

4 sweet.pandemonium sweet.pandemonium | E-mail | Web | 8. května 2009 v 15:37 | Reagovat

Jo, jejich máma se mi zamlouvá ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama