202: Já ti pomůžu!

22. února 2010 v 8:21 | Arvari |  Story for those who...
Christus se vyřítil ze zkušebny, vyběhl z domu, ve kterém byla, a běžel až do chvíle, kdy zabočil za nejbližší roh. Tam se opřel o zeď, bezmocně upustil svůj batoh a zavřel oči.

Po tvářích mu tekly slzy a Christus se hystericky rozvzlykal.
Věděl, že to bude těžké, sakra, věděl to!
Ale ani si nedokázal představit, jak moc příšerné to bude.
A proč tohle všechno?
Protože Jonne je hovado.
A to si Christus už začínal myslet, že to blonďáka přešlo. Že to zase bude dobré. Nebylo. Christus myslel, že bude moct s tím divadýlkem skončit. Jenže když před pár dny začal Jonne zase vyšilovat... Christus věděl, že to musí dotáhnout do konce. A rozjel to ve velkém stylu.
A tak tu teď stál, oficiálně vyhozený ze skupiny Negative.
Čekal to ale od Jonneho. Od kluků ne. Nečekal, že právě ONI mu řeknou, že pokud to nepřestane, tak...
Myslel, že jsou přátelé.
Možná proto to TOLIK bolelo.
Christus ani neslyšel kroky, které se k němu blížily. Takže když ho někdo něžně chytil za paži, Christus sebou škubl a málem vykřikl.
"Neboj. Neboj," slyšel hluboký hlas. "To jsem jen já."
"Lauri?" otevřel Christus oči a na pláč na chvíli zapomněl. "Co tu... Jonne tě zabije!"
"To je fuk. Musel jsem za tebou," zadíval se mu Larry do očí. Pak zničehonic zvedl ruku, pohladil Christuse po tváři a něžně ho políbil. "Proboha, lásko. Co jsi to se sebou udělal..."
"Hele," zamrkal Christus. "LÁSKO?!"
Larrymu z očí tekly slzy, zatímco stíral ty na Christusových tvářích.
"A tohle jsem ti všechno udělal já," mumlal. "Jukko, broučku, mně je to tak líto. Já se... Já ti neměl říkat, že jsi špatnej táta, neměl jsem ti vyčítat, že se o Cami bojíš... A rozhodně jsem neměl odcházet. A taky jsem se měl jít omluvit mnohem, mnohem dřív..."
"Lauri," oslovil ho Christus. "Lauri, stop. Počkej, musím ti něco-"
"Už jsme to spolu jednou zvládli, lásko," usmál se Larry. "Zvládneme to zas, jasný? Já ti pomůžu! Cami... Víš, asi by bylo lepší, kdyby si ji na nějakou chvíli vzala tvoje máma. A až ti bude líp, po detoxu... Vezmeme si ji zpátky a budeme zase rodina! Jukko, mně je to líto, že jsem tě k tomuhle dohnal!"
"Lásko, brzdi," přerušil ho Christus. "To jsi nebyl ty. To Jonne a jeho chování. To... Lauri, tohle všechno říkáš jen kvůli tomu prášku?"
"Jo. Kvůli tomu zkurvenýmu prášku, protože ten znamená, že to jde zase všechno do háje a že se přestáváš kontrolovat. Já se bojím, že... tě ztratím..."
"Fajn," usmál se Christus. "Tak až se příště pohádáme, popřípadě rozejdeme, připomeň mi, že stačí někam šikovně nastrčit pytlík s moučkovým cukrem a počkat, dokud ho nenajdeš..."
Larry zalapal po dechu.
"Děláš si SRANDU?!"
"Říkal jsem," vzdychl Christus. "Jonne a jeho chování. Prosil jsem ho, aby aspoň pár týdnů polevil se zkouškama. Když to vypadalo, že mě zabije jen za to, že se odvažuju ptát, poprosil jsem ho, abych mohl DOČASNĚ odejít z Negative. A když mě za to seřval, napadlo mě... nechat se vyhodit."
"Takže tohle celý bylo jen... DIVADÝLKO?!" vykřikl Larry.
"Promiň, lásko," zašeptal Christus. "Musel jsem to udělat. A nemohl jsem ti nic říct, protože... Kdyby ses podřekl nebo nějak přehrával, až bych se tvářil jako zfetovanej... Já vím, že jsi měl strach. A omlouvám se ti. A jestli mi to nedokážeš odpustit, tak... Pochopím, když se teď vrátíš za nima. Ale kdybys mi odpustil, tak... Cami by tě ráda viděla. A tvoje poličky ve skříni jsou ještě pořád prázdný. A mýmu kartáčku se stýská..."
Larry se zasmál, zavýskl a skočil Christusovi kolem krku.
"Ty nebereš! Ty nebereš, lásko!"
"To beru jako odpuštění," zaculil se Christus.
"No jasně, že je to odpuštění, Jukko! Proboha, víš, jak jsem teď šťastnej?! Mám svýho chlapa a-" Zarazil se. "Ale počkej. Negative..."
"Nechci do nich," zavrtěl Christus hlavou. "Dokud Jonneho tohle nepustí, nechci mít s Negative vůbec nic společnýho. Promiň, lásko."
"Ach, broučku..." pohladil ho Larry něžně po vlasech. "To je mi tak strašně líto, že... Že jsi vlastně kvůli němu musel... Zlato..."
"To nic," usmál se Christus. "Chytnu se někde jinde. Začnu zas od začátku. Když mám zas tebe... Nebude mě to zdaleka tolik trápit."
Larry se natáhl a vtiskl Christusovi hluboký polibek. Pak se mu zase zadíval do očí.
"A teď mi vysvětli ty rozšířený zorničky."
"Od kamaráda, co dělá na oční klinice, jsem si párkrát nechal rozkapat oči. Víš, mají takovou tu vodičku, co ti roztáhne zorničky..."
"Vážně jsi chtěl vypadnout, co? Lásko..."
"Tiše," položil mu Christus prst na rty. "Jen mi řekni, jestli se chceš stavit pro svoje věci, nebo jestli půjdeme rovnou..."
"Rovnou domů," zaculil se Larry. "Už se nemůžu dočkat toho, jak si spolu lehneme na gauč, Cami s náma... Stýskalo se mi po vás. Každej den."
"Nám po tobě taky," namotal Christus na prst jednu Larryho kudrlinku. "Tak mě pusť a jdeme..."

A PŘÍŠTĚ? 203: Lauri!
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Arnýsek Arnýsek | E-mail | Web | 22. února 2010 v 8:53 | Reagovat

Proč bychom tě měli zabíjet nebo nenávidět? o.O Vždyť je to DOBRÝ... Sice je venku, ale já mám radost, protože prostě... Za a, nebere a za b, jsou zas s Laurim, takže co jako... xD Čupr...

2 Lucik Lucik | Web | 22. února 2010 v 13:40 | Reagovat

aaaaaaaa a ja mu neverila, stydim se :D
Ale clovek by nerekl ze Chris ma v ty hlave neco jinyho nez piliny :D

3 Alexis Alexis | 22. února 2010 v 15:08 | Reagovat

Arvari já tě zabiju takový nervy já už se o něj taky bála!

4 hatta hatta | Web | 22. února 2010 v 16:11 | Reagovat

Myslím, že na tohle se dá říct jenom UF... XD
A zase jsou spolu...konečně! XD

5 G666 G666 | 22. února 2010 v 21:03 | Reagovat

aaaaaaaaaaaaaaaa...je to super!!...aj ked to nic nemeni na tom ze kris uz nie je v ngt!!! :D kua

6 JuliaPohjola JuliaPohjola | 23. února 2010 v 18:26 | Reagovat

Kéž by Kristian odešel z Negative ve skutečnosti také jen DOČASNĚ....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama