205: Nekoupil sis boty!

5. března 2010 v 7:55 | Arvari |  Story for those who...
Já vím, že ten název vypadá vtipně, ale ta kapitola vtipná moc není...


Jann vstoupil do své ložnice a nenápadně si odkašlal. Blonďák, který doposud seděl na posteli a, s jazykem soustředěně povyplazeným, vyťukával do mobilu zprávu, teď vzhlédl a pozvedl obočí.
"Jonne, mám otázku," začal Jann.
"Potřebuju to dopsat," řekl Jonne a zase sklonil zrak k displeji.
"A komupak to píšeš?" pozvedl Jann obočí a posadil se vedle Jonneho.
"Tommimu. Povím ti, ten si ale vybral den, kdy jet do Helsinek!" frkl Jonne.
"A pročpak Tommimu píšeš?" pokračoval nenuceně Jann. "Dohaduješ s ním, jak fanouškům sdělit, že jste vyšoupli Sira Christuse?!"
"JÁ ho vyšoupnout nechtěl," pronesl Jonne se zvlášť velikým důrazem na slůvko já.
"Jo, to vím," pokýval Jann. "Volal mi totiž Antti. Povídal něco o tom, že to vypadalo, jako bys nechtěl Christuse vykopnout jen z obavy, že vám poklesne popularita."
Jonne vzhlédl a na okamžik se na Janna vyplašeně zadíval.
"Počkat," vytřeštil oči. "Antti ti řekl o Christusovi!"
"Trefa!" křikl Jann. "Kdy ses mi o tom asi plánoval zmínit, hm?!"
"Jani..." nadechl se Jonne. "Promiň, ale rozhodnutí o mojí skupině jsou MOJE rozhodnutí. Taky jsi se mnou nekonzultoval rozpad Avenue nebo založení Neon Comets. Takže já s tebou nemusím debatovat o svým rozhodnutí vyhodit kytaristu, co ohrožuje-"
"Tak za prvý, já myslel, že jsi ho vyhodit nechtěl," přerušil ho Jann. "A za druhý, ne, nemluvil jsem s tebou před tím rozhodnutím, ale pokud já vím, tak o obojím ses dozvěděl prakticky hned! Takže ano, rozhodnutí jsou na tobě, ale... Sakra, mohl jsi mi to pak aspoň ŘÍCT! Jsem tvůj přítel!"
"Proboha, Jani..." protočil Jonne panenky. "Když si koupím nový boty, taky ti to přece hned neletím říct! Jani, nerad ti to říkám, ale-"
"Nerad ti to říkám, Jonne," vpadl mu Jann znovu do řeči, "ale asi začínáš ztrácet smysl pro realitu. Ty jsi vyhodil Christuse! Nekoupil sis boty! A když už jsi o tom sám začal, tak to, že sis koupil nový boty, mi většinou zavoláš nejpozdějc pět minut po tom, co si ty boty koupíš, lásko!"
"No a CO?!" štěkl Jonne a prudce vstal z postele. "Stejně ti po tom vůbec nic není!"
"Jonne!" zavrtěl Jann nevěřícně hlavou. "Sakra, co je to zas s tebou? Antti měl pravdu, co? Bojíš se, že vám teď klesne popularita!"
"A co? Bejt na mým místě, taky se bojíš!"
"Ne, to teda nebojím," konstatoval Jann. "Víš, jak důležitá je pro mě popularita. Vůbec. Ale ty... Víš, co se z tebe zase začíná pomalu stávat?"
"Schválně. Co?" frkl posměšně Jonne.
"Ten nesnesitelnej blonďák, kterýho jsem tehdy poznal," zamumlal Jann. "A to se mi ani malinko nelíbí."
"Pokud se ti to nelíbí, můžu odejít!"
"Nic takovýho," zadíval se mu Jann do očí. "Já prostě budu doufat, že se to spraví. Ale pokud dovolíš, dneska se vyspím v pokoji pro hosty..."
Jann se otočil a vzal za kliku, když vtom se dveře prudce otevřely. V tu chvíli byl Jann více než vděčný za to, že se otevírají směrem ven.
Do ložnice vešel černovlasý muž, oblečený jen v mikině a silně zadýchaný.
"Severi!" vyjekl Jonne. "Co se-"
"Volal mi Antti," založil si Severi ruce v bok. "Říkal, že jsi se dneska choval PŘÍŠERNĚ a že si s tebou mám promluvit. Vy jste VYHODILI CHRISTUSE?!"
"No, Jonne," ušklíbl se Jann. "Myslím, že tu je další člověk, kterýmu bys měl vysvětlit, proč jsi mu tu nedůležitou věc neřekl. Dobrou noc..."

A PŘÍŠTĚ? 206: Co jsi v noci vyváděl?!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Alexis Alexis | 5. března 2010 v 8:11 | Reagovat

nedůležitá věc.................chudák Jonne bude na roztrhání :-D

Vrátíš jim Christíka nebo už ne???

2 Arnýsek Arnýsek | E-mail | Web | 5. března 2010 v 9:20 | Reagovat

Hmmm... Taky často nesděluju lidem novinky, pokud se nechlubim xD A taky už jsem zažil podobnej rozhovor těžšího kalibru, akorát už si nepamatuju, co jsem mu to tenkrát neřekl... Mno jinak v podstatě dobrá kapitola, co už...
Alexis: ne že bych něco věděl dopředu, ale stihl jsem si všimnout jistých znaků Arvariina psaní... ehm... mám ten dojem, že NEVRÁTÍ...

3 JuliaPohjola JuliaPohjola | 5. března 2010 v 16:20 | Reagovat

Já už se TAK těším na další kapitoly!! Takhle kdyby jich bylo 5 najednou.... XD XD

4 Arnýsek Arnýsek | E-mail | Web | 5. března 2010 v 17:22 | Reagovat

JuliaPohjola: já jsem Story taky začal číst už, když bylo dost napsáno a když si navykneš číst, jak chceš, tak je těžký čekat na další kapitolu... to znám... a to se dřív neházelo pravidelně, teď je Story v podstatě furt a ne třeba 1x za týden nebo i víc...

5 JuliaPohjola JuliaPohjola | 5. března 2010 v 20:16 | Reagovat

To Arnýsek: Já jsem tenhle blog objevila nedávno,  už jsem na něm totálně závislá a všechno si čtu neustále dokolečka... Story je moje nejoblíbenější ff a při prvním objevení jsem přečetla na jeden zátah 60 (nebo 80?) kapitol... Tak teď mě může přetrhnout, když čekám na další jednu jedinou kapitolu a jsem napjatá, jak to bude dál... XD Neznám Arvari, nevím, kdo to je, ale dala bych ji Nobelovku XD XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama