208: Parchant jeden blonďatej

15. března 2010 v 8:50 | Arvari |  Story for those who...
Komentáře pro Arvarinku?


Christus seděl před monitorem počítače a nevěřícně zíral na těch několik řádků, které mluvily o tom, kterak se cesty Negative a jejich dlouholetého kytaristy rozcházejí.
Poslední dva dny se mu na to dařilo nemyslet. Nebo spíš to nevnímat. Když se tady včera stavili kluci... Bylo to, jako by bylo všechno v pořádku, jen Jonne byl doma... s chřipkou, nebo tak nějak. Smáli se a koukali na televizi a žvanili o blbostech...
A teď si Christus přišel, jako by s nimi snad neměl mít už nic společného. A JIMI myslel všechny, dokonce... dokonce i Lauriho. Protože Larry Love byl teď Negative. Sir Christus byl ex-Negative. A ačkoliv by si na tohle označení nejspíš měl začít zvykat... EXTRÉMNĚ ho to štvalo.
Zvlášť skutečnost, že nebýt toho, že Jonne zase začínal frackovatět, nic z tohohle se nemuselo stát.
Možná mu měl včas jednu vrazit. Třeba by ho to probralo...
Jenže co bylo nejlepší, teď byl podvečer a Christus trčel doma sám. Máma vzala Cami do kina, jak už dávno slíbila, a nehrozilo, že se v nejbližší zhruba hodině vrátí. Larry vězel na zkoušce (nebo možná spíš poradě), kterou Jonnne svolal už v jednu odpoledne a odmítal ukončit tak dlouho, dokud společně nenaleznou řešení vzniklé situace. Což byla Jonneho slova. A Christus snad radši ani nechtěl vědět, odkud je blonďák vzal.
Zhruba ve chvíli, kdy bývalý kytarista Negative uvažoval o tom, proč je prohnání si kulky hlavou o tolik jednodušší řešení, se rozdrnčel zvonek u dveří. V naději, že aspoň někdo ho jde utěšit v jeho samotě, vyskočil Christus ze židle a pádil do předsíně.
Až ve chvíli, kdy otevřel, mu došlo, že ne všichni jsou seznámeni se současným stavem věcí, pročež by asi měl příště přemýšlet, než tohle udělá dokonale učesaný, oholený a oblečený v čerstvě vypraných teplácích a tričku.
Christus polkl a zadíval se na příchozího, kterým, k jeho EXTRÉMNÍ smůle, nebyl nikdo jiný než Jonneho drahá polovička.
"Janne," zamumlal kytarista.
"Ahoj, Chrisi," usmál se zpěvák. "Můžu dál?"
"N-no, já, teda, víš..." zablekotal Christus.
"Jonne trčí na tý poradě, kterou si tak slavně vymyslel," vkročil Jann do bytu, zavřel za sebou dveře a začal se zouvat, "Emily trénuje, Kirsi nadává, protože Tommi je taky na poradě, máma se muchluje s Tuomasem a Leena šla ven se starou kamarádkou, která je na pár dní v Tampere u svýho přítele. Stručně a jasně, nemám si doma s kým povídat, tak jsem přišel sem."
Christus pomalu kývl, když i ta poslední informace si našla cestičku do jeho mozku.
"Podívej, Jannie, ale zdá se ti to jako nejlepší nápad, trávit odpoledne s feťákem?" zeptal se.
"No..." sjel Jann Christuse pohledem od hlavy až k patě. "Nečekáš, že mě oblafneš, když máš na sobě tenhle svůj růžovej modýlek, viď?"
"Už jsi mluvil s Larrym, co?" vzdychl Christus a vjel si prsty do vlasů. "No, muselo to přijít, jen to nemuselo přijít tak brzo. Bezva, tak kdy dorazí Jonne a dotáhne mě zpátky do zkušebny? Protože je mi jasný, že po tobě nemůžu chtít, abys něco tajil svýmu příteli..."
"Kristiane, vím to od začátku," ušklíbl se Jann a drze vešel do kuchyně, kde si okamžitě začal připravovat kávu. "Kafe?"
"Jo, prosím. Podle všeho ho budu potřebovat," posadil se Christus ke stolu. "Jak to myslíš, že od začátku? Od jakýho začátku?!"
"Od toho začátku, kdy jsi začal dělat problémy. Šlo to prostě moc rychle. Bylo to moc náhlý, rozumíš? A ani ses to nesnažil pořádně skrývat, nic. Pořádně to skrývat a mezitím nenápadně ukazovat... To je umění!"
"A já bych to uměl, Jannie!" odsekl Christus. "Jenže jsem chtěl... Chtěl jsem se ho zbavit co možná nejrychlejc. Chápeš?"
"Chápu," řekl Jann. "A jak sis asi už na internetu všimnul, Jonne už se s tím smířil a teď se prostě zbavuje tebe."
"Jo, všimnul," frkl rozezleně Christus. "Parchant jeden blonďatej. Teda, promiň," zarazil se. "Pořád je to tvůj chlap..."
"Neomlouvej se," zavrtěl Jann hlavou. "Vážně je to blonďatej parchant. Už to trvá pár dní. Já nevím, co s ním mám dělat..."
"Pořádně si zašukejte," pokrčil Christus rameny. "Kdykoliv jste si zašukali, Jonneho nálada se zvedla tak o tři sta procent. Strávíš s ním noc, a on bude ráno zase hodnej klučina. Tedy do doby, kdy bude mít zas nedostatek."
"Víš, ty tvoje rady mají mnohem větší kouzlo ve chvíli, kdy máš dobrou náladu," konstatoval Jann. "Jenže... O sexu to není. Už pár dní si spolu prohazujeme jen zdvořilostní fráze... a urážky. Vůbec netuším, co se děje, jen vím, že já to nezačal. Zato bych si strašně moc přál, aby to skončilo..."
Christus se na okamžik zamyslel. Pak svedl menší vnitřní boj mezi touhou pomoct příteli (Jann) a touhou nechat toho zatraceného zmetka (Jonne) pořádně trpět. Jenže to by trestal zejména právě Jannieho a celý zbytek rodiny.
"Myslíš, že bys vám dvěma dokázal zařídit nerušenej večer?" zeptal se tedy nakonec.
"Určitě," kývl Jann. "Proč?"
"Řekni mi, co má Jonne nejradši po vyčerpávajícím dni?"
"Nejradši?" pozvedl Jann obočí. "To nevíš? Nejradši ze všeho se naloží do vany, pustí si relexační muziku a jen tak se válí, případně si zavolá mě, donutí mě, abych si vlezl k němu, a pak se o mě opře, hlavu si položí na moje rameno a válí se dál. Pak vyleze z vany, otře se a nahej skočí do postele. A tam se mi schoulí do náruče a usne."
"Fajn," usmál se Christus. "Tak vidíš. Napusť vám vanu, sladce ho do ní přiměj vlízt, pusť relaxační muziku a válejte se. Předtím čistě povleč a v ložnici zapal nějakou MALOU vonnou tyčinku, která jen všechno lehce provoní. Když Jonne projeví zájem, můžeš mu pak třeba namasírovat záda. Ráno začni snídaní do postele, příjemným sexíkem..."
"A myslíš, že to jako zabere? On se se mnou nechce ani bavit, tak co teprve koupat!"
"Věř mi, chce se bavit," mrkl Christus. "Jenže je to paličák a nechce se začít omlouvat. Ale tohle ho zlomí. Za to ti jakožto váš dvorní sexuolog ručím..."

A PŘÍŠTĚ? 209: Hezká noc?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Arnýsek Arnýsek | E-mail | Web | 15. března 2010 v 11:25 | Reagovat

Dvorní sexuolog? xD Super... By mě zajímalo, jestli připravenej večer zabere, ale nevím nevím...

2 JuliaPohjola JuliaPohjola | 15. března 2010 v 21:35 | Reagovat

Sir Christus = záruka spokojeného sexuálního života =)... nějak ale "čuju", že to v případě Jonneho nezabere... zítra další kapitola?? ;-)

3 Glendora666 Glendora666 | 15. března 2010 v 21:49 | Reagovat

nechapem naco sa kris snazi aby debil jonne bol spokojny :P

4 Arvari Arvari | Web | 15. března 2010 v 22:13 | Reagovat

No, Chris je očividně starej dobrák, možná trochu blbec... XD A bude ještě větší. XD

Ehm, ale kapitola bude jaksi, ehm, tedy... V pátek... XD

5 alexisin alexisin | 16. března 2010 v 10:30 | Reagovat

Dvorní sexuolog

Bože jak já to tvoje podání Chrise miluju

6 hatta hatta | Web | 16. března 2010 v 12:51 | Reagovat

Jonne mě začíná hezky štvát... XD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama