Nevím, jak to říct...

5. června 2012 v 19:11 | Arvari |  Sdělení
Víte, je to tak trochu složitý. Tak trochu... víc.

Jde o tohle. Mě už to psaní fanfiction prostě nějak... neuspokojuje. Popravdě, poslední dobou mě psaní neuspokojuje vůbec. Nevím, čím to je. V hlavě vymeteno, nápady veškerý žádný. Nastalo něco, co jsem nikdy nečekala, že u mě nastane. Bohužel.

Někdo (i když by mě zajímalo kdo) si možná pamatuje, že jsem z finnu nikdy nechtěla mít stránku, kam budu psát jen já a nikdo jinej. Chtěla jsem tu zveřejňovat fanfiction od víc lidí. Jasně, plánovala jsem si to růžově. Až na občasný výjimečný situace jsem všechno měla na krku jen já. A už to na mě začíná bejt trochu moc.
Ze psaní, u kterýho jsem se dřív odreagovávala, který mi přinášelo jen potěšení, se stala otravná povinnost.

Může se zdát, že přece o nic nejde, napsat (nebo přepsat) něco kolem dvou kapitol týdně. Ona to vážně není extra velká práce. Jenže když víte, že MUSÍTE... prostě se vám nechce. Ani do toho blbýho přepisování.

Což je přesně ten důvod, proč se tu včera nevyskytla poslední kapitola Romea a Julie, i když měla. Momentálně se k tomu snažím dokopat. Snažím. A vůbec mi to nejde.

Nevím, nakolik se orientujete ve světě zahraničních fanfiction týkajících se Finů. No, spíš nakolik jste se orientovali. Jelikož ta scéna už prakticky neexistuje. Momentálně je zastoupená pár nadšenejma nijak dobrejma autorkama. Ty nejlepší dávno skončily.
Přeorientovaly se. Jedna třeba na Harryho Pottera.
Všechno zamkly, protože si chtějí budovat kariéru a nechtějí, aby někdo našel, co kdysi psaly.
Nebo je to prostě jen přestalo bavit a nepíšou.

Já skončit nechci. Protože, no, já vím, jak otrávená jsem byla já pokaždý, když jsem někam přišla a zjistila, že tam už nic není.
Nechci to tu rušit ani schovávat, nehledě na to, jestli si chci nebo nechci budovat kariéru pod přezdívkou Arvari. K čertu s tím, když to někdo najde. Buď to vydejchá, nebo ne.
Já si za finnem umím stát. A budu stát. Nehledě na názory okolí.

Ale momentálně... prostě jen nemám nějak vůli psát. Přepíšu a hodím tu poslední kapitolu Romea a Julie, to se nebojte. Zkusím to už zítra. A pak...

Nevím. Možná se tu něco objeví už příští tejden. Nebo třeba i dřív. Třeba když ze mě spadne to břímě povinnosti, zase se rozjedu a budu mít ze psaní radost. Možná. A možná to taky chvíli potrvá, než zase najdu to správný nadšení. Uvidí se.

Prozatím, pokud tam nechodíte, můžete mrknout na můj psací blog. Tak jednou do tejdne tam něco přibude. Psaní vlastních věcí mi jde o malej fousek líp než fanfiction. Nehledě na to, že tam nemusím dodržovat žádný termíny, ehm.
Jo, a nebo mě můžete prostě sledovat na osobním blogu. Tam píšu skoro furt...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sharlaid Sharlaid | 5. června 2012 v 20:50 | Reagovat

Mrzí mě, že tě to břímě povinnosti taky dostihlo. Tvé povídky jsem si zamilovala. Bez nich, bych tenhle druh finské hudební scény vůbec neznala a nejspíš bych netušila, že takový styl psaní může být tak zábavný.
Upřímně doufám, že tenhle blog bude fungovat ještě dlouho, i když třeba jen jako archiv, protože představa, že bych musela těch tisíc kapitol kopírovat do wordu, abych nepřišla o žádnou praštěnou situaci nebo vtipnou hlášku, mě upřímně z celého srdce děsí.
Snad se ti co nejdřív obnoví chuť pokračovat ve fanfiction, protože jinak by tohle odvětví přišlo o jednu z nejlepších autorek, kterých, jak jsi sama psala, je už pomálu.

2 Arvari Arvari | E-mail | Web | 5. června 2012 v 21:23 | Reagovat

Neboj, i kdyby mě to snad už nechytlo (což doufám, že se nestane, mám nápadů ještě hromadu, včetně čtyř komedií a možná i pár dalších kapitol Story), finn zůstane, kde je. Rozhodně to tu celý nesundám, na to bych neměla srdce. Je tu v tom moc práce a vzpomínek...
Jinak bys to ale nemusela nutně kopírovat. Stačí mi napsat mail, nebyla bys první, komu bych ty povídky posílala jako soubory. :-D

3 Annie Annie | Web | 5. června 2012 v 21:51 | Reagovat

[2]: Muhehe :-D Což mi připomíná, že ještě nemám všechny, ŽE?! :-D
Story??? Arvis, jestli začneš zase psát tohle, budu tě MILOVAT! :-)
Jinak souhlasím se Sharlaid. A ještě bych dodala, že mě to mrzí... :-( Budu doufat, že se brzo vrátíš plná elánu - tak, jak tě známe. :-)

4 Sharlaid Sharlaid | 6. června 2012 v 6:34 | Reagovat

Můj mail je jack-al@uzivamsi.cz . Budu ti vděčná za jakoukoliv povídku, kteoru mi poskytneš (a za všechny se ti klidně budu klanět :-D).

5 Alexis Alexis | 6. června 2012 v 14:09 | Reagovat

Já jsem z těch kteří s tebou byli když si tenhle blog začla...a co jsi sií od toho slibovala taky vim...a upřímně se hodně divim že to ještě funguje O_O a jak to vidim docela plně funguje...
To že ti došla "trpělivost" a energie psát není vůbec nic zvláštního

díky za krásné dny strávené řehtáním se nad tvými FF komediemi....brečením nad slashárnama...bylo to pro mě vždy úžasné :D

6 girarde girarde | Web | 8. června 2012 v 17:12 | Reagovat

Fňuk jako! Mno... Jdu zapálit svíčku do kostela a modlit se za navrácení chutě do FinnF. A to něco znamená, vezmeme-li v potaz mou nevraživost vůči křesťanství! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama